logo antonik
Badania okulistyczne i optometryczne

Badanie wzroku w Pszczynie

W naszej ofercie możesz skorzystać także z badania wzroku i badania optometrycznego, które służą wszechstronnej diagnostyce układu wzrokowego. Nasi specjaliści pomogą w zdiagnozowaniu sprawności układu wzrokowego, doborze mocy okularów oraz dobiorą miękkie soczewki kontaktowe zarówno sferyczne, jak i toryczne. Specjaliści mogą także zalecić trening wzrokowy lub wykonać pomiary ciśnienia śródgałkowego metodą bezdotykową. Dbają również o sprawdzenie stanu zdrowia i przywrócenie właściwej fizjologii chorego układu wzrokowego.

Badanie okulistyczne i optometryczne

Okuliści oraz optometryści pracujący w naszym gabinecie to świetni fachowcy, którzy współpracują z wieloma Klinikami Okulistycznymi. Dzięki wiedzy połączonej z najnowszym sprzętem okulistyczno-optometrycznym, jaki posiada nasz gabinet, zyskasz gwarancję usług na najwyższym poziomie. Dyplomowani fachowcy rozpoczną badanie od wywiadu i zebrania wszystkich niezbędnych informacji do określenia wstępnych potrzeb wzrokowych i ewentualnych przyczyn występowania problemów z widzeniem.

Optometrysta postawi trafną diagnozę przy użyciu autorefraktometru, foroptera lub kasety ze szkłami próbnymi. To bardzo ważne czynności, które wykonują nasi specjaliści, aby przeprowadzić badanie w jak najbardziej precyzyjny sposób.

Optyk i optometrysta – kim są?

Optometrysta to osoba, która jest odpowiedzialna za badanie, a następnie zdiagnozowanie wady wzroku. Podczas wizyty przeprowadza wiele testów i badanie wzroku, które umożliwiają dokładną weryfikację wady wzroku w każdym oku. Pomoże również w doborze soczewek i sprawdzi krzywiznę przy równoczesnej edukacji pacjenta w zakresie higieny.
Optyk zajmuje się natomiast wykonywaniem okularów korekcyjnych zgodnie z receptą wystawioną przez okulistę lub badaniem wykonanym przez optometrystę. Pomoże przy wyborze rodzaju soczewek oraz oprawek okularowych. Zachęcamy do umówienia się na wizytę do naszych specjalistów, którzy pomogą w diagnozie wady wzroku.

 

 

 

Start typing and press Enter to search

Koszyk