logo antonik
kobieta w okularach
Posted in Blog

Współcześnie okulary nie są już wyłącznie atrybutem osób, które mają wady wzroku. Dziś oprócz poprawy widzenia oferują znacznie więcej, a mianowicie są ważnym elementem codziennej stylizacji i odpowiadają za kreację wizerunku. Okulary często definiują styl właściciela i podkreślają jego charakter. Odpowiednio dobrane mogą też dodawać uroku, a nawet wymodelować czy wyszczuplić twarz. Stylizacja okularowa to pojęcie, które określa istotę doboru okularów do właściciela w taki sposób, by pasowały one zarówno do jego urody, jak i preferowanego stylu. Czym się kierować przy wyborze okularów? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, odwiedzając optyka.

Jak dobrać okulary?

Dobór okularów zależy przede wszystkim od wady wzroku. Z kolei wybór oprawek okularowych uzależniony jest od Twoich preferencji i możliwości finansowych. To, jaki kolor oraz wzór ma się znaleźć na oprawkach, zależy wyłącznie od Ciebie, jednak warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które ułatwiają znalezienie idealnie dopasowanego modelu. W tym celu pomocna może okazać się analiza kolorystyczna twarzy, którą przeprowadzają styliści opraw okularowych w profesjonalnych salonach optycznych. Dzięki niej można wytypować kolory, które pasują do pigmentacji skóry. Pracujemy na 4 kołach kolorystycznych: wiosna, lato, jesień, zima. Złota zasada jest taka, że ciemniejszy kolor oprawek zwykle wysmukla twarz, z kolei jaśniejszy sprawia, że buzia wydaje się pełniejsza. Kluczowe jest też to, by dopasować oprawki do stylu ubierania się i osobowości.

Oprócz tego ważną rolę ogrywa też dostosowanie kształtu oprawek do rysów twarzy. Tym samym, jeśli masz wyraziste i mocno zaznaczone rysy, śmiało możesz postawić na modne w tym sezonie okrągłe lub owalne oprawki. Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, prostokątna lub trójkątna, możesz zdecydować się też na tzw. aviatory lub pilotki, które złagodzą ostre rysy twarzy i nadadzą jej nieco łagodniejszego wyrazu. W przypadku twarzy okrągłej z kolei powinieneś zastanowić się nad kwadratowymi oprawkami, które wyostrzą Twoje rysy i wymodelują kształt twarzy. Jeśli natomiast masz twarz o owalnym kształcie, możesz wybierać spośród dowolnych kształtów oprawek. Przy czym powinieneś pamiętać o tym, by oprawki nie były szersze od szerokości Twojej twarzy na wysokości oczu.

Markowe czy wyszukane – na jakie oprawki się zdecydować?

Na rynku znaleźć można wiele okularów znanych marek takich jak Chloe, Dior, Hugo Boss czy Guess.  Wszystkie modele tych światowej sławy projektantów możesz znaleźć również w naszym sklepie, niemniej jednak w większości okulary te są dość kosztowne, a nadto popularne na całym świecie i przez co wybierane przez tysiące osób. Jeśli więc zależy Ci na wyszukanym modelu oprawek, warto zdecydować się na zakup okularów u lokalnego optyka. W naszej pracowni optycznej znaleźć możesz oryginalne oprawki Ocean, których wysoka jakość idzie w parze z przystępną ceną. Kupując okulary naszej marki, zyskasz gwarancję wyszukanych opraw, które nie będą kopią luksusowego projektanta, ale jednocześnie będą wpisywały się światowe trendy okularowe.

Start typing and press Enter to search

Koszyk